aktualizováno: 17.12.2017 19:09:54 

ho-vlaky

Zarážedla

Zarážedla "šturc"


Nějak se mi je nechtělo kupovat, ani vyrábět (zatím ??). Potřebuji čtyři do depa, jedno ke skladišti, po jednom k pile a továrně a dvě do koncové stanice.
Ze starého kolejiště jsem měl nějaké původní z profilovaného kolejiva ( asi PILZ ), a nějaké plastové PIKO. Jedno nové ROCO z DIGI start setu a PIKO ze setu, co jsem koupil na AUKRU. Dvě od PIKA jsem někde pořídil ve výprodeji. Všechna nové jsou nasazovací na profilované koleje. Staré byly trochu v rozkladu, takže je bylo potřeba posletovat dohromady a tím taky zpevnit. Doplnil jsem označení konce koleje a nakonec trochu napatinoval. Nové jsem doplnil označením a taky opotřebil-napatinoval.

Stará zarážedla (PILZ), ve stavu jak jsem sundal ze zrušeného kolejiště a trochu očistil od zbytků posypů.

Zarážedla PIKO, byla namontovaná na koleji. Levému chybí nárazníky, pravé jsem nakonec nepoužil.


Novodobá zarážedla (3x PIKO a ROCO). Plastové výlisky pro nasazení přímo na kolej.


Nejprve jsem musel koleje, ze kterých je zarážedlo vyrobeno posletovat k sobě. V některých ohybech byly už rozlomeny a spoje dvou kolejí v horní části taky byl moc pohyblivý.


Na plastová zarážedla jsem nalepil vteřiňákem destičku z balsy tl. 2mm, imitaci pražce.


Zarážedla z kolejí a "pražec" s nárazníky po provedení první patiny umbrou a trochou rzi.


Patina na plastových zarážedlech


Staré zarážedlo PIKO, napatinované, zaprášené a orezlé s označením konce koleje (posun zakázán). Foceno s bleskem a bez blesku.

Zarážedla PILZ, napatinovaná, orezlá a zaprášená (AGAMA rez, prach ...) a s označením konce koleje. Opět foceno s bleskem a bez.Hotová zarážedla PIKO a ROCO, s bleském vycházelo zaprášení strašně šedivé, ve skutečnosti to tolik není (bez blesku).


Později (na jaře) doplním obrázky po osazení na kolejiště.
TOPlist