aktualizováno: 17.12.2017 19:09:54 

ho-vlaky

Patina lokomotiv

Patina lokomotiv


Patina "SERGEJE" od GUTZOLDU

Tento model měl od výrobce dost "zajimavou" načervenalou barvu. Tím taky vznikl můj první pokus o patinu lokomotivy. Inspirací byla patina SERGEJE ROCO na magazin.modely.biz. O stroj není moc pečováno, taky podle toho bude vypadat.
Lokomotivu jsem částečně rozebral (demontáž podvozků je složitější), proto jsem to nechal vcelku. Kastli jsem lehce stříkl hnědou a místy černou Revelkou. Podvozky, nádrž a rám hnědou.Místy jsem nanesl trošky hnědé (umbra, okr, ...) a černé olejovky a po částečném zavadnnutí rozetřel štětcem, shory dolů. Dál trochu bílého pigmentu-stopy stékající vody. Na "mastných místech" jsem přidal kapku lněného oleje.


Na podvozky pigment prach a rez. Trochu jsem vybarvil stanoviště strojvůdců. Po zaschnutí nástřik bezbarvým matným lakem, vždy trochu ztlumí barvy a pigmenty. Asi tam musí být hlučno, výrobce dodal na pulty i "randál klapky" (protihluková sluchátka).


Digitalizace - standardní do připraveného 8-pinového konektoru. Podle návodu výrobce je nutno odstranit kondenzátor (vlevo od konektoru). Dekodér LENZ-SILVER, umístěný pomocí dodané oboustranné lepící pásky. Žlutá led je pro dálkový reflektor.


Dodal jsem i mašinfíru, sice nemá nohy, ale to není zvenku vidět. Na jednu stranu spřáhlo od Fleischmanna, na druhou hadice dodané výrobcem. Místo "kinematiky" volil výrobce metodu natáčení celého pluhu, takže spřáhlo s hadicemi nejde dohromady. Dál jsou fotky sestavené lokomotivy, focené s bleskem a bez blesku. Oboje správně nevystihuje barvy a patinu, ale bližší jsou fotky bez blesku.


Obrázky s jednou z hotových WAPEK.

TOPlist