aktualizováno: 17.12.2017 19:09:54 

ho-vlaky

Skladiště a jejich příslušenství
Tady bude postupně všechno, co souvisí s nákladním provozem železniční stanice a manipulací s přepravovanými náklady

Skladiště od AUHAGENU
Už ho mám nějakou dobu postavené. Byl to první domeček, který jsem patinoval rovnou při stavbě a vybavil doplňkama. Těch ještě mám drobnou zásobu po soudruzích z NDR. Dal jsem na něj i lampy vlastní výroby, podle vzoru HOUMRA (můj postup jejich výroby je v sekci "Výroba nástěnných lamp"). Budu na něm ještě pracovat.....Až při focení jsem si všiml díry uprostřed v podlaze, na kterou jsem zapomněl.

   Díru v podlaze jsem zamaskoval "paletou s prknama".

Jako doplnění prostoru skladiště se bude hodit nakládací rampa (AUHAGEN 11348)
Stavebnice obsahuje 4 rovné díly, dva nájezdy, sešikmené koncové díly, podezdívky a drobné doplňky. Je možné sestavit různé kombinace tvaru rampy. Já jsem udělal dvě, druhá menší přijde do koncového nádraží.

Sestavené rampy, okrajové obrubníky natřeny střídavě žlutý a černý. Barvou naznačená odřená místa a ušpiněná, kde zůstávají kaluže vody a bláto. Barvou provedené "opravy" cementem v místě zlomů ramp. Patina umbrou.

Malé skladiště od firmy POLA
Tato firma už bohužel neexistuje, převzal ji FALLER, stavby byly slušné kvality za rozumnou cenu. Toto skladištátko mám doma ož hodně dlouho. Je to podobná stavba, jaká se vyskytuje na mnoha našich malých stanicích a je v různém stavu opotřebení (nebo rozkladu). Použiju ho v koncové stanici místní tratě.

    

Kolejová váha & obrysnice, AUHAGEN
Další drobný doplněk ke kolejím, je snad všude, u každého skladiště...... I když lepší váha i obrysnice je možné postavit z leptu, tyhle taky jdou použít. Už slepená část váhy, dále přilepení ovládací části (domečku).

 

Patina provedena klasicky, umbrou a potom pigmenty AGAMA-rez
   

Pásové dopravníky AUHAGEN  
Jsou sice pro velikost TT (v HO je bohužel nedělají) ale myslím, že jsou jsou dost velké a dají se použít i pro HO. Budou asi někam ke skladišti, nebo k volné skládce něčeho sypkého.

Vysokozdvižný vozík, výrobce nezjištěn
"Kačena" má široké uplatnění, dá se použít ke skladišti, k továrně, .... Stejně jako dopravníky patřík k dalším doplňkovým drobnostem, které perfektně dotváří okolí budov. Dlouho jsem po něčem takovém pátral. Potkal jsem ji v nějakém komisním výprodeji, bohužel byla jen jedna. Bude potřeba ji ještě trochu napatinovat, opotřebit a dodat nějaký ohnutý výfuk, možná rám a řidiče.
 

TOPlist